Mostra el registre d'ítem simple

dc.contributor.authorLlibre Saló, Jaume
dc.contributor.authorRamírez Inostroza, Rafael Orlando
dc.contributor.authorSadovskaia Nurimanova, Natalia Guennadievna
dc.contributor.otherUniversitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtica Aplicada II
dc.date.accessioned2010-09-03T12:50:09Z
dc.date.available2010-09-03T12:50:09Z
dc.date.created2010-03-15
dc.date.issued2010-03-15
dc.identifier.citationLlibre, J.; Ramírez, R.; Sadovskaia, N. On the 16th Hilbert problem for algebraic limit cycles. "Journal of differential equations", 15 Març 2010, vol. 248, núm. 6, p. 1401-1409.
dc.identifier.issn0022-0396
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/2117/8746
dc.description.abstractFor a polynomial planar vector field of degree n ≥ 2 with generic invariant algebraic curves we show that the maximum number of algebraic limit cycles is 1 + (n − 1)(n − 2)/2 when n is even, and (n − 1)(n − 2)/2 when n is odd. Furthermore, these upper bounds are reached.
dc.format.extent9 p.
dc.language.isoeng
dc.rightsAttribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Spain
dc.rights.urihttp://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/es/
dc.subjectÀrees temàtiques de la UPC::Matemàtiques i estadística::Àlgebra::Teoria de cossos i polinomis
dc.subject.lcshLimit cycles
dc.subject.lcshPolynomials
dc.subject.lcshMathematics--Problems, exercises, etc.
dc.subject.lcshAlgebra
dc.titleOn the 16th Hilbert problem for algebraic limit cycles
dc.typeArticle
dc.subject.lemacPolinomis
dc.subject.lemacMatemàtica -- Problemes, exercicis, etc.
dc.subject.lemacÀlgebra
dc.contributor.groupUniversitat Politècnica de Catalunya. MMAC - Models Matemàtics aplicats a les ciencies humanes i de la natura
dc.identifier.doi10.1016/j.jde.2009.11.023
dc.relation.publisherversionhttp://www.sciencedirect.com/science?_ob=MImg&_imagekey=B6WJ2-4XVBB73-1-1&_cdi=6866&_user=1517299&_pii=S0022039609004458&_origin=search&_coverDate=03%2F15%2F2010&_sk=997519993&view=c&wchp=dGLbVlz-zSkWA&md5=8166c6c31227d48dc5dec5dc33220d81&ie=/sdarticle.pdf
dc.rights.accessRestricted access - publisher's policy
drac.iddocument2202177
dc.description.versionPostprint (published version)
upcommons.citation.authorLlibre, J.; Ramírez, R.; Sadovskaia, N.
upcommons.citation.publishedtrue
upcommons.citation.publicationNameJournal of differential equations
upcommons.citation.volume248
upcommons.citation.number6
upcommons.citation.startingPage1401
upcommons.citation.endingPage1409


Fitxers d'aquest items

Imatge en miniatura

Aquest ítem apareix a les col·leccions següents

Mostra el registre d'ítem simple

Llevat que s'hi indiqui el contrari, els continguts d'aquesta obra estan subjectes a la llicència de Creative Commons: Reconeixement-NoComercial-SenseObraDerivada 3.0 Espanya