Mostra el registre d'ítem simple

dc.contributor.authorMiranda Galcerán, Eva
dc.contributor.authorKiesenhofer, Anna
dc.contributor.authorScott, Geoffrey
dc.contributor.otherUniversitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtiques
dc.date.accessioned2017-05-26T12:12:03Z
dc.date.available2017-05-26T12:12:03Z
dc.date.issued2016-01-01
dc.identifier.citationMiranda, E., Kiesenhofer, A., Scott, G. Action-angle variables and a KAM theorem for b-Poisson manifolds. "Journal de mathématiques pures et appliquées", 1 Gener 2016, vol. 105, núm. 1, p. 66-85.
dc.identifier.issn0021-7824
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/2117/104923
dc.description.abstractIn this article we prove an action-angle theorem for b-integrable systems on b-Poisson manifolds improving the action-angle theorem contained in [14] for general Poisson manifolds in this setting. As an application, we prove a KAM-type theorem for b-Poisson manifolds. (C) 2015 Elsevier Masson SAS. All rights reserved.
dc.format.extent20 p.
dc.language.isoeng
dc.rightsAttribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Spain
dc.rights.urihttp://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/es/
dc.subjectÀrees temàtiques de la UPC::Matemàtiques i estadística::Geometria
dc.subjectÀrees temàtiques de la UPC::Matemàtiques i estadística::Equacions diferencials i integrals::Sistemes dinàmics
dc.subject.lcshDifferential equations
dc.subject.otherSymplectic manifolds
dc.subject.otherPoisson manifolds
dc.subject.otherIntegrable systems
dc.subject.otherAction-angle variables
dc.subject.otherKAM theorem
dc.subject.otherDEFORMATIONS
dc.subject.otherSYSTEMS
dc.titleAction-angle variables and a KAM theorem for b-Poisson manifolds
dc.typeArticle
dc.subject.lemacSistmes dinàmics
dc.contributor.groupUniversitat Politècnica de Catalunya. GEOMVAP - Geometria de Varietats i Aplicacions
dc.identifier.doi10.1016/j.matpur.2015.09.006
dc.rights.accessOpen Access
drac.iddocument16869960
dc.description.versionPostprint (published version)
upcommons.citation.authorMiranda, E., Kiesenhofer, A., Scott, G.
upcommons.citation.publishedtrue
upcommons.citation.publicationNameJournal de mathématiques pures et appliquées
upcommons.citation.volume105
upcommons.citation.number1
upcommons.citation.startingPage66
upcommons.citation.endingPage85


Fitxers d'aquest items

Thumbnail

Aquest ítem apareix a les col·leccions següents

Mostra el registre d'ítem simple

Llevat que s'hi indiqui el contrari, els continguts d'aquesta obra estan subjectes a la llicència de Creative Commons: Reconeixement-NoComercial-SenseObraDerivada 3.0 Espanya