Mostra el registre d'ítem simple

dc.contributor.authorFernández González, Julio
dc.contributor.authorGonzález Rovira, Josep
dc.contributor.otherUniversitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtiques
dc.date.accessioned2017-02-24T10:48:02Z
dc.date.available2017-02-24T10:48:02Z
dc.date.issued2017-01-01
dc.identifier.citationFernandez, J., Gonzalez, J. Functions and differentials on the non-split Cartan modular curve of level 11. "Mathematics of computation", 1 Gener 2017, vol. 86, núm. 303, p. 437-454.
dc.identifier.issn0025-5718
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/2117/101523
dc.description.abstractThe genus 4 modular curve Xns(11) attached to a non-split Cartan group of level 11 admits a model defined over Q. We compute generators for its function field in terms of Siegel modular functions. We also show that its Jacobian is isomorphic over Q to the new part of the Jacobian of the classical modular curve X0(121)
dc.format.extent18 p.
dc.language.isoeng
dc.rights.urihttp://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/es/
dc.subjectÀrees temàtiques de la UPC::Matemàtiques i estadística::Matemàtica aplicada a les ciències
dc.subjectÀrees temàtiques de la UPC::Matemàtiques i estadística::Àlgebra
dc.subjectÀrees temàtiques de la UPC::Matemàtiques i estadística::Anàlisi matemàtica
dc.subject.lcshGeometry, Differential
dc.subject.lcshAlgebra
dc.subject.lcshExponential funtions
dc.subject.lcshNumber theory
dc.titleFunctions and differentials on the non-split Cartan modular curve of level 11
dc.typeArticle
dc.subject.lemacGeometria diferencial
dc.subject.lemacÀlgebra
dc.subject.lemacFuncions
dc.subject.lemacNombres, Teoria dels
dc.contributor.groupUniversitat Politècnica de Catalunya. TN - Grup de Recerca en Teoria de Nombres
dc.identifier.doi10.1090/mcom/3109
dc.relation.publisherversionhttp://www.ams.org/journals/mcom/2017-86-303/S0025-5718-2016-03109-9/
dc.rights.accessOpen Access
drac.iddocument19681018
dc.description.versionPostprint (author's final draft)
upcommons.citation.authorFernandez, J., Gonzalez, J.
upcommons.citation.publishedtrue
upcommons.citation.publicationNameMathematics of computation
upcommons.citation.volume86
upcommons.citation.number303
upcommons.citation.startingPage437
upcommons.citation.endingPage454


Fitxers d'aquest items

Thumbnail
Thumbnail

Aquest ítem apareix a les col·leccions següents

Mostra el registre d'ítem simple

Llevat que s'hi indiqui el contrari, els continguts d'aquesta obra estan subjectes a la llicència de Creative Commons: Reconeixement-NoComercial-SenseObraDerivada 3.0 Espanya