Mostra el registre d'ítem simple

dc.contributor.authorNeudecker, Heinz
dc.date.accessioned2007-12-04T19:05:11Z
dc.date.available2007-12-04T19:05:11Z
dc.date.issued1989
dc.identifier.issn0210-8054 (versió paper)
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/2099/3977
dc.description.abstractA matrix derivation of a well-known representation theorem for (tr Ap)1/p is given, which is the solution of a restricted maximization problem. The paper further gives a solution of the corresponding restricted minimization problem.
dc.format.extent6 p.
dc.language.isoeng
dc.publisherUniversitat Politècnica de Catalunya. Centre de Càlcul
dc.relation.ispartofNeudecker, Heinz. "A matrix derivation of a representation theorem for (trAp)1/p". Qüestiió. 1989, vol. 13, núm. 1-3
dc.rightsAttribution-NonCommercial-NoDerivs 2.5 Spain
dc.rights.urihttp://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.5/es/
dc.subject.lcshAlgebras, Linear
dc.subject.lcshMultilinear algebra
dc.subject.lcshMatrices
dc.subject.otherAlgebras, Linear
dc.subject.otherMultilinear algebra
dc.subject.otherMatrices
dc.titleA matrix derivation of a representation theorem for (trAp)1/p
dc.typeArticle
dc.subject.lemacÀlgebra lineal
dc.subject.lemacÀlgebra multilineal
dc.subject.lemacMatrius (Àlgebra)
dc.subject.amsClassificació AMS::15 Linear and multilinear algebra; matrix theory
dc.rights.accessOpen Access
upcommons.ordre5


Fitxers d'aquest items

Thumbnail

Aquest ítem apareix a les col·leccions següents

Mostra el registre d'ítem simple

Llevat que s'hi indiqui el contrari, els continguts d'aquesta obra estan subjectes a la llicència de Creative Commons: Reconeixement-NoComercial-SenseObraDerivada 2.5 Espanya