DSpace DSpace UPC
 English   Castellano   Català  

Revistes i Congressos UPC >
Revistes >
SORT (Statistics and Operations Research Transactions) >
2009, Vol. 33, Núm. 2 >

Quan citeu aquest document, utilitzeu la següent adreça: http://hdl.handle.net/2099/8948

Arxiu Descripció MidaFormat
nonparametric.pdf247,5 kBAdobe PDFVeure/Obrir

Citació: D'Amico, Guglielmo. Nonparametric estimation of the expected accumulated reward for semi-Markov chains. "SORT", 2009, vol. 33, núm. 2, p. 159-170.
Títol: Nonparametric estimation of the expected accumulated reward for semi-Markov chains
Autor: D'Amico, Guglielmo
Editorial: Institut d'Estadística de Catalunya
Tipus de document: Article
Resum: In this paper a nonparametric estimator of the expected value of a discounted semi-Markov reward chain is proposed. Its asymptotic properties are established and as a consequence of the asymptotic normality the confidence sets are obtained. An application in quality of life modelling is described.
ISSN: 1696-2281
URI: http://hdl.handle.net/2099/8948
Apareix a les col·leccions:2009, Vol. 33, Núm. 2
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius