DSpace DSpace UPC
 English   Castellano   Català  

Revistes i Congressos UPC >
Revistes >
Qüestiió (Quaderns d'estadística i investigació operativa) >
1992, vol. 16, núm. 1-3 >

Quan citeu aquest document, utilitzeu la següent adreça: http://hdl.handle.net/2099/4026

Arxiu Descripció MidaFormat
article.pdf734,58 kBAdobe PDFVeure/Obrir

Títol: Contrastes de hipótesis basados en la (r,s)-divergencia: aplicación a distribuciones multinomiales y normales multivariantes
Autor: Morales González, Domingo; Pardo, Leandro; Salicrú i Pagès, Miquel; Menéndez, María Luisa
Editorial: Institut d'Estadística de Catalunya
Tipus de document: Article
Resum: En este trabajo se obtiene la distribución asintótica de la (r,s)-divergencia, introducida por Sharma y Mittal (1975), entre dos densidades fθ1 y fθ2, cuando θ2 es fijo y θ1 desconocido o bien cuando los dos son desconocidos. Se supone que los parámetros desconocidos se estiman de acuerdo con el principio de máxima verosimilitud. Como caso particular se obtienen las distribuciones asintóticas en el caso de poblaciones multinomiales. Se concluye el trabajo construyendo, sobre la base de los estadísticos citados, contrastes de hipótesis para poblaciones normales multidimensionales.
ISSN: 0210-8054 (versió paper)
URI: http://hdl.handle.net/2099/4026
Apareix a les col·leccions:1992, vol. 16, núm. 1-3
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius