DSpace DSpace UPC
 English   Castellano   Català  

Revistes i Congressos UPC >
Revistes >
Qüestiió (Quaderns d'estadística i investigació operativa) >
1992, vol. 16, núm. 1-3 >

Quan citeu aquest document, utilitzeu la següent adreça: http://hdl.handle.net/2099/4024

Arxiu Descripció MidaFormat
article.pdf1,47 MBAdobe PDFVeure/Obrir

Citació: Calvete Fernández, Herminia I.; Mateo, P. "Circulaciones y flujo máximo con cotas paramétricas". Qüestiió. 1992, vol. 16, núm. 1-3
Títol: Circulaciones y flujo máximo con cotas paramétricas
Autor: Calvete Fernández, Herminia I.; Mateo, P.
Editorial: Institut d'Estadística de Catalunya
Tipus de document: Article
Resum: Se estudian los problemas de obtención de circulaciones factibles y de flujo máximo en redes con cotas inferiores y superiores sobre los arcos, que son funciones lineales dependientes de un parámetro. Se caracteriza la existencia de circulaciones paramétricas y de flujos paramétricos factibles y se dan condiciones necesarias y suficientes para la optimalidad de un flujo paramétrico. Finalmente, se proponen algoritmos que permiten su cálculo.
ISSN: 0210-8054 (versió paper)
URI: http://hdl.handle.net/2099/4024
Apareix a les col·leccions:1992, vol. 16, núm. 1-3
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius