DSpace DSpace UPC
 English   Castellano   Català  

Revistes i Congressos UPC >
Revistes >
Mathware & soft computing >
2007, Vol. XIV, núm. 3 >

Quan citeu aquest document, utilitzeu la següent adreça: http://hdl.handle.net/2099/10936

Arxiu Descripció MidaFormat
01_Garmendia.pdf168,27 kBAdobe PDFVeure/Obrir

Citació: Garmendia, L.; Recasens, J. Approximation of proximities by aggregating T-indistinguishability operators. "Mathware & Soft Computing", 2007, vol. 14, núm. 3, p. 171-181.
Títol: Approximation of proximities by aggregating T-indistinguishability operators
Autor: Garmendia, L.; Recasens, J.
Editorial: Universitat Politècnica de Catalunya. Secció de Matemàtiques i Informàtica
Tipus de document: Article
Resum: For a continuous Archimedean t-norm T a method to approximate a proximity relation R (i.e. a reflexive and symmetric fuzzy relation) by a T-transitive one is provided. It consists of aggregating the transitive closure R of R with a (maximal) T-transitive relation B contained in R using a suitable weighted quasi-arithmetic mean to maximize the similarity or minimize the distance to R.
ISSN: 1134-5632
URI: http://hdl.handle.net/2099/10936
Apareix a les col·leccions:2007, Vol. XIV, núm. 3
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius