DSpace DSpace UPC
  Pàgina principal | Llistar continguts | Cerca avançada | Com participar-hi Català   Castellano   English  


Títol: Basis expansions and roots of Ehrhart polynomials
Autor: Pfeifle, Julián
Beck, Matthias
Loera, Jesús de
Develin, Mike
Richard, Stanley
Altres autors/autores: Universitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtica Aplicada II; Universitat Politècnica de Catalunya. MD - Matemàtica Discreta
Matèries: Àrees temàtiques de la UPC::Matemàtiques i estadística::Àlgebra::Teoria de cossos i polinomis
Àrees temàtiques de la UPC::Matemàtiques i estadística::Geometria::Geometria algebraica
Polynomials
Polytopes
Discrete geometry
Polinomis
Politops
Geometria discreta
Tipus de document: Article
Descripció: Postprint (published version)
Altres identificadors i accés: Pfeifle, J. [et al.]. Basis expansions and roots of Ehrhart polynomials. "Oberwolfach reports", 2004, vol. 1, núm. 3, p. 2095-2097.
1660-8933
http://hdl.handle.net/2117/8194
Disponible al dipòsit:E-prints UPC
Comparteix:


SFX Query

Tots els ítems dipositats a UPCommons estan protegits per drets d'autor.

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius