DSpace DSpace UPC
  Pàgina principal | Llistar continguts | Cerca avançada | Com participar-hi Català   Castellano   English  


Títol: Are space-filling curves efficient small antennas?
Autor: González Arbesú, José María
Blanch Boris, Sebastián
Romeu Robert, Jordi
Altres autors/autores: Universitat Politècnica de Catalunya. Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions; Universitat Politècnica de Catalunya. ANTENNALAB - Grup d'Antenes i Sistemes Radio
Editorial: IEEE-INST ELECTRICAL ELECTRONICS ENGINEERS INC.
Matèries: Àrees temàtiques de la UPC::Enginyeria electrònica i telecomunicacions::Radiocomunicació i exploració electromagnètica
Antennas (Electronics)
Euclidean designs
Fractal dimensions
Hilbert monopoles
Meander line monopoles
Monopole antennas
Peano monopoles
Quality factor
Radiation efficiency
Small antennas
Space-filling curves
Topology
Wire antennas
Antenes (Electrònica) -- Disseny i construcció
Tipus de document: Article
Descripció: The performance of space-filling curves used as small antennas is evaluated in terms of quality factor and radiation efficiency. The influence of their topology is also considered. Although the potential use of these curves for antenna miniaturization their behavior is not exceptional when compared with other intuitivelygenerated antennas.
Peer reviewed
Altres identificadors i accés: González Arbesú, J.M; Blanch Boris, S; Romeu Robert, J. Are space-filling curves efficient small antennas?. IEEE Antennas and Wireless Propagation Letters, 2003, vol.2, pàg.147-150
1536-1225
http://hdl.handle.net/2117/1808
Disponible al dipòsit:E-prints UPC
Comparteix:


SFX Query

Tots els ítems dipositats a UPCommons estan protegits per drets d'autor.

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius