DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Matemàtiques i estadística >
EGSA - Equacions Diferencials, Geometria, Sistemes Dinàmics i de Control, i Aplicacions >
Articles de revista >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/946

Arxiu Descripció MidaFormat
050601casanellas.pdf689,43 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Casanellas i Rius, Marta. “Models algebraics en filogenètica”. Butlletí de la Societat Catalana de Matemàtiques, 2006, vol. 21, núm. 2, p. 213-228
Títol: Models algebraics en filogenètica
Autor: Casanellas Rius, Marta Veure Producció científica UPC
Data: 2005
Tipus de document: Article
Resum: En aquest article fem una introducci´o a les aplicacions de la geometria algebraica en filogen`etica. Gr`acies a qu`e gran part dels models evolutius usats en filogen`etica corresponen a varietats algebraiques, l’ideal associat a aquestes varietats pot ser usat per donar un nou enfocament a la infer`encia filogen`etica.
ISSN: 0214-316X
URI: http://hdl.handle.net/2117/946
Apareix a les col·leccions:EGSA - Equacions Diferencials, Geometria, Sistemes Dinàmics i de Control, i Aplicacions. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Tots els drets reservats. Aquesta obra està protegida pels drets de propietat intel·lectual i industrial corresponents. Sense perjudici de les exempcions legals existents, queda prohibida la seva reproducció, distribució, comunicació pública o transformació sense l'autorització del titular dels drets.

Per a qualsevol ús que se'n vulgui fer no previst a la llei, dirigiu-vos a: sepi.bupc@upc.edu

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius