DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/9455

Arxiu Descripció MidaFormat
consgirth8.pdfArticle Principal168,12 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Balbuena, C. A construction of small regular bipartite graphs of girth 8. "Discrete mathematics and theoretical computer science", Gener 2009, vol. 11, núm. 2, p. 33-46.
Títol: A construction of small regular bipartite graphs of girth 8
Autor: Balbuena Martínez, Maria Camino Teófila Veure Producció científica UPC
Data: gen-2009
Tipus de document: Article
Resum: Let q be a prime a power and k an integer such that 3 ≤ k ≤ q. In this paper we present a method using Latin squares to construct adjacency matrices of k-regular bipartite graphs of girth 8 on $2(kq^{2}-q)$ vertices. Some of these graphs have the smallest number of vertices among the known regular graphs with girth 8.
ISSN: 1365-8050
URI: http://hdl.handle.net/2117/9455
Versió de l'editor: http://www-ma3.upc.es/users/balbuena/PAPERS/consgirth8.pdf
Apareix a les col·leccions:COMBGRAF - Combinatòria, Teoria de Grafs i Aplicacions. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius