DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/8843

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
identitiesnoncrossing.pdf175,02 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Albiol, R.; Noy, M. Identities for non-crossing graphs and multigraphs. "Discrete mathematics", Desembre 2008, vol. 308, núm. 23, p. 5895-5897.
Títol: Identities for non-crossing graphs and multigraphs
Autor: Albiol, Rubén; Noy Serrano, Marcos Veure Producció científica UPC
Data: des-2008
Tipus de document: Article
Resum: We refine an identity between the numbers of certain non-crossing graphs and multigraphs, by modifying a bijection found by P. Podbrdský [A bijective proof of an identity for noncrossing graphs, Discrete Math. 260 (2003) 249–253]. We also prove a new identity between the number of acyclic non-crossing graphs with n vertices and k edges (isolated vertices allowed and no multiple edges allowed), and the number of non-crossing connected graphs with n edges and k vertices (multiple edges allowed and no isolated vertices allowed).
ISSN: 0012-365X
URI: http://hdl.handle.net/2117/8843
DOI: doi:10.1016/j.disc.2007.12.035
Apareix a les col·leccions:MD - Matemàtica Discreta. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius