DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/8763

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
Anoteonanonstadard.pdfArticle principal169,19 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Quintanilla, R. A note on a non-standard problem for an equation with a delay term. "Applied mathematics and computation", 01 Juliol 2010, vol. 216, núm. 9, p. 2759-2765.
Títol: A note on a non-standard problem for an equation with a delay term
Autor: Quintanilla de Latorre, Ramón Veure Producció científica UPC
Data: 1-jul-2010
Tipus de document: Article
Resum: In this note we investigate the continuous dependence of the solutions for a theory of heat conduction with a delay term. We use energy arguments to obtain the continuous dependence results and spectral arguments to prove the non-uniqueness result. The extension to the thermoelastic problem is also pointed out.
ISSN: 0096-3003
URI: http://hdl.handle.net/2117/8763
DOI: doi:10.1016/j.amc.2010.03.125
Apareix a les col·leccions:GRAA - Grup de Recerca en Anàlisi Aplicada. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Tots els drets reservats. Aquesta obra està protegida pels drets de propietat intel·lectual i industrial corresponents. Sense perjudici de les exempcions legals existents, queda prohibida la seva reproducció, distribució, comunicació pública o transformació sense l'autorització del titular dels drets.

Per a qualsevol ús que se'n vulgui fer no previst a la llei, dirigiu-vos a: sepi.bupc@upc.edu

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius