DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/8743

Arxiu Descripció MidaFormat
determinignumbermetric.pdf258,52 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Cáceres, J. [et al.]. On the determining number and the metric dimension of graphs. "Electronic journal of combinatorics", 19 Abril 2010, vol. 17, núm. 1, p. 1-20.
Títol: On the determining number and the metric dimension of graphs
Autor: Cáceres, Jose; Garijo, Delia; Puertas González, María Luz; Seara Ojea, Carlos Veure Producció científica UPC
Data: 19-abr-2010
Tipus de document: Article
Resum: This paper initiates a study on the problem of computing the difference between the metric dimension and the determining number of graphs. We provide new proofs and results on the determining number of trees and Cartesian products of graphs, and establish some lower bounds on the difference between the two parameters.
ISSN: 1077-8926
URI: http://hdl.handle.net/2117/8743
Versió de l'editor: http://www.combinatorics.org/Volume_17/PDF/v17i1r63.pdf
Apareix a les col·leccions:DCCG - Grup de recerca en geometria computacional, combinatoria i discreta. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius