DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/8374

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
On%20a%20question%20of%20Sarkozy%20and%20Sos.pdf155,48 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Cilleruelo, J.; Rue, J. On a question of Sárkozy and Sós for bilinear forms. "Bulletin of the London Mathematical Society", 02 Febrer 2009, vol. 41, núm. 2, p. 274-280.
Títol: On a question of Sárkozy and Sós for bilinear forms
Autor: Cilleruelo, Javier; Rué Perna, Juan José Veure Producció científica UPC
Data: 2-feb-2009
Tipus de document: Article
Resum: We prove that if 2 ≤ k1 ≤ k2, then there is no infinite sequence $\emph{A}$ of positive integers such that the representation function r(n)=#{(a, a'): n=$k{_1}a$ + $k{_2}a'$, a,a' ∊ $\emph{A}$} is constant for n large enough. This result completes previous work of Dirac and Moser for the special case $k_1$ = 1 and answers a question posed by Sárkozy and Sós.
ISSN: 0024-6093
URI: http://hdl.handle.net/2117/8374
Versió de l'editor: http://www.uam.es/personal_pdi/ciencias/cillerue/Papers/On%20a%20question%20of%20Sarkozy%20and%20Sos.pdf
Apareix a les col·leccions:Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius