DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/8372

Arxiu Descripció MidaFormat
enumerationlimitlaws.pdf338,23 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Rue, J. Enumeration and limit laws of dissections on a cylinder. "Discrete mathematics", 28 Setembre 2010, vol. 310, núm. 19, p. 2519-2541.
Títol: Enumeration and limit laws of dissections on a cylinder
Autor: Rué Perna, Juan José Veure Producció científica UPC
Data: 28-set-2010
Tipus de document: Article
Resum: We compute the generating function for triangulations on a cylinder, with the restriction that all vertices belong to its boundary and that the intersection of a pair of different faces is either empty, a vertex or an edge. We generalize these results to maps with either constant ({k}-dissections) or unrestricted (unrestricted dissections) face degree. We apply singularity analysis to the resulting generating functions to obtain asymptotic estimates for their coefficients, as well as limit distributions for natural parameters.
ISSN: 0012-365X
URI: http://hdl.handle.net/2117/8372
DOI: 10.1016/j.disc.2010.06.023
Versió de l'editor: http://www-ma2.upc.edu/jrue/Research/cilindre.pdf
Apareix a les col·leccions:Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius