DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Matemàtiques i estadística >
EGSA - Equacions Diferencials, Geometria, Sistemes Dinàmics i de Control, i Aplicacions >
Articles de revista >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/801

Arxiu Descripció MidaFormat
0002ferrer.pdf201,32 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Compta Creus, Albert; Ferrer Llop, Josep. “A geometric approach to the Carlson problem”. SIAM journal on matrix analysis and applications, 2000, vol. 22, núm. 1, p. 258-275.
Títol: A geometric approach to the Carlson problem
Autor: Compta Creus, Albert Veure Producció científica UPC; Ferrer Llop, Josep Veure Producció científica UPC
Editorial: Society for Industrial and Applied Mathematics (Filadèlfia)
Data: 2000
Tipus de document: Article
Resum: The possible observability indices of an observable pair of matrices, when supplementary subpairs are prescribed, are characterized when the “quotient” one is nilpotent. The geometric techniques used are also valid in the classical Carlson problem for square matrices.
ISSN: 0895-4798
URI: http://hdl.handle.net/2117/801
Apareix a les col·leccions:EGSA - Equacions Diferencials, Geometria, Sistemes Dinàmics i de Control, i Aplicacions. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Tots els drets reservats. Aquesta obra està protegida pels drets de propietat intel·lectual i industrial corresponents. Sense perjudici de les exempcions legals existents, queda prohibida la seva reproducció, distribució, comunicació pública o transformació sense l'autorització del titular dels drets.

Per a qualsevol ús que se'n vulgui fer no previst a la llei, dirigiu-vos a: sepi.bupc@upc.edu

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius