DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/7747

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
brunowsky.pdf998,45 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Ferrer, J.; Garcia-Planas, M.I.; Puerta, F. Brunovsky local form of a holomorphic family of pair of matrices. "Linear algebra and its applications", 1997, vol. 253, núm. 1-3, p. 175-198.
Títol: Brunovsky local form of a holomorphic family of pair of matrices
Autor: Ferrer Llop, Josep Veure Producció científica UPC; García Planas, María Isabel Veure Producció científica UPC; Puerta Sales, Ferran Veure Producció científica UPC
Editorial: Elsevier
Data: 1997
Tipus de document: Article
Resum: Following Arnold’s techniques, we obtain a local canonical form of a holomorphic family of pairs of matrices ( A( A), B(h)) ac t e d on by the state feedback group. We obtain an explicit formula to compute the dimension of the base space of any miniversal deformation of ( A(O), B(O)). W e m ak e some applications to local perturbations of a pair of matrices.
ISSN: 0024-3795
URI: http://hdl.handle.net/2117/7747
Apareix a les col·leccions:EGSA - Equacions Diferencials, Geometria, Sistemes Dinàmics i de Control, i Aplicacions. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius