DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/7735

Arxiu Descripció MidaFormat
kalais3.pdf235,13 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Pfeifle, J. Kalai's squeezed 3-spheres are polytopal. "Discrete and computational geometry", 2002, vol. 27, p. 395-407.
Títol: Kalai's squeezed 3-spheres are polytopal
Autor: Pfeifle, Julián Veure Producció científica UPC
Data: 2002
Tipus de document: Article
Resum: In 1988, Kalai [5] extended a construction of Billera and Lee to produce many triangulated(d−1)-spheres. In fact, in view of upper bounds on the number of simplicial d-polytopes by Goodman and Pollack [2, 3], he derived that for every dimension d ≥ 5, most of these(d − 1)-spheres are not polytopal. However, for d = 4, this reasoning fails. We can now show that, as already conjectured by Kalai, all of his 3-spheres are in fact polytopal. We also give a shorter proof for Hebble and Lee’s result [4] that the dual graphs of these 4-polytopes are Hamiltonian.
ISSN: 0179-5376
URI: http://hdl.handle.net/2117/7735
Apareix a les col·leccions:MD - Matemàtica Discreta. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius