DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/7537

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
sufficient.pdf220,29 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Peña, M.; Puerta, F.; Puerta, F. A sufficient condition for Lipschitz stability of controlled Invariant subspaces. "Mediterranean journal of mathematics", Desembre 2009, vol. 6, núm. 4, p. 471-481.
Títol: A sufficient condition for Lipschitz stability of controlled Invariant subspaces
Autor: Peña Carrera, Marta Veure Producció científica UPC; Puerta Sales, Ferran Veure Producció científica UPC; Puerta Coll, Xavier Veure Producció científica UPC
Data: des-2009
Tipus de document: Article
Resum: Given a pair of matrices (A,B) we study the Lipschitz stability of its controlled invariant subspaces. A sufficient condition is derived from the geometry of the set formed by the quadruples (A,B, F, S) where S is an (A,B)-invariant subspace and F a corresponding feedback.
ISSN: 1660-5446
URI: http://hdl.handle.net/2117/7537
DOI: 10.1007/s00009-009-0019-2
Versió de l'editor: http://www.springerlink.com/content/d8kl73175r16025p/
Apareix a les col·leccions:EGSA - Equacions Diferencials, Geometria, Sistemes Dinàmics i de Control, i Aplicacions. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius