DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/7490

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
Parametrization.pdfArticle principal155.06 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Guitart, X.; Molina, S. Parametrization of Abelian K-surfaces with quaternionic multiplication. "Comptes Rendus de l'Académie des Sciences. Series I, Mathematics", Desembre 2009, vol. 347, núm. 23-24, p. 1325-1330.
Títol: Parametrization of Abelian K-surfaces with quaternionic multiplication
Autor: Guitart Morales, Xavier Veure Producció científica UPC; Molina Blanco, Santiago Veure Producció científica UPC
Data: des-2009
Tipus de document: Article
Resum: We prove that the Abelian K-surfaces whose endomorphism algebra is a rational quaternion algebra are parametrized, up to isogeny, by the K-rational points of the quotient of certain Shimura curves by the group of their Atkin–Lehner involutions.
ISSN: 1631-073X
URI: http://hdl.handle.net/2117/7490
DOI: 10.1016/j.crma.2009.09.025
Apareix a les col·leccions:TN - Teoria de Nombres. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius