DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/7471

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
subgraphs.pdfArticle de revista507,31 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Díaz, J.; Kaminski, M.; Thilikos, D. A note on the subgraphs of the (2×\infty)-grid. "Discrete mathematics", Febrer 2010, vol. 310, núm. 3, p. 531-536.
Títol: A note on the subgraphs of the (2×\infty)-grid
Autor: Díaz Cort, Josep Veure Producció científica UPC; Kaminski, Marcin; Thilikos Touloupas, Dimitrios Veure Producció científica UPC
Data: feb-2010
Tipus de document: Article
Resum: We give a linear-time algorithm checking whether a graph is a subgraph of the (2×k)-grid for some value of k. Our algorithm is based on a detailed characterization of the structure of such graphs.
ISSN: 0012-365X
URI: http://hdl.handle.net/2117/7471
DOI: 10.1016/j.disc.2009.03.046
Versió de l'editor: http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6V00-4W5M0F6-1&_user=1517299&_rdoc=1&_fmt=&_orig=search&_sort=d&_docanchor=&view=c&_acct=C000053450&_version=1&_urlVersion=0&_userid=1517299&md5=1e2bef9d894d917638c79c05b0770d49
Apareix a les col·leccions:ALBCOM - Algorismia, Bioinformàtica, Complexitat i Mètodes Formals. Articles de revista
Departament de Llenguatges i Sistemes Informàtics. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius