DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/7065

Arxiu Descripció MidaFormat
strong_labeling.pdfArticel principal383,17 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Baca, M. [et al.]. Strong labelings of linear forests. "Acta mathematica sinica. English series", 15 Novembre 2009, vol. 25, núm. 12, p. 1951-1964.
Títol: Strong labelings of linear forests
Autor: Baca, Martin; Lin, Yu Qing; Muntaner Batle, Francesc Antoni Veure Producció científica UPC; Rius Font, Miquel Veure Producció científica UPC
Data: 15-nov-2009
Tipus de document: Article
Resum: A (p, q)-graph G is called super edge-magic if there exists a bijective function f : V (G) ∪ E(G) → {1, 2, . . . , p+q} such that f(u)+f(v)+f(uv) is a constant for each uv ∈ E(G) and f(V (G)) = {1, 2, . . . , p}. In this paper, we introduce the concept of strong super edge-magic labeling as a particular class of super edge-magic labelings and we use such labelings in order to show that the number of super edge-magic labelings of an odd union of path-like trees (mT), all of them of the same order, grows at least exponentially with m.
ISSN: 1439-8516
URI: http://hdl.handle.net/2117/7065
DOI: 10.1007/s10114-009-8284-3
Versió de l'editor: http://www.springerlink.com/content/01h6602383137270/fulltext.pdf
Apareix a les col·leccions:COMBGRAF - Combinatòria, Teoria de Grafs i Aplicacions. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius