DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/6853

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
Uniqueness.pdfArticle principal89,39 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Magaña, A.; Quintanilla, R. Uniqueness and growth of solutions in two-temperature generalized thermoelastic theories. "Mathematics and mechanics of solids", 2009, vol. 14, núm. 7, p. 622-634.
Títol: Uniqueness and growth of solutions in two-temperature generalized thermoelastic theories
Autor: Magaña Nieto, Antonio Veure Producció científica UPC; Quintanilla de Latorre, Ramón Veure Producció científica UPC
Data: 2009
Tipus de document: Article
Resum: In this work we study modifications of the non-classical models of thermoelasticity, the one proposed Green and Lindsay and the one stated by Lord and Shulman, to two-temperature setting. We prove uniqueness results for the solutions of the systems of equations that model both theories for isotropicmaterial. We also provide growth estimates for the solutions.
ISSN: 1081-2865
URI: http://hdl.handle.net/2117/6853
DOI: 10.1177/1081286507087653
Versió de l'editor: http://mms.sagepub.com/cgi/reprint/14/7/622.pdf
Apareix a les col·leccions:GRTJ - Grup de Recerca en Teoria de Jocs. Articles de revista
GRAA - Grup de Recerca en Anàlisi Aplicada. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius