DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/6662

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
Ageneralitzation.pdfArticle principal700,92 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Miranville, A.; Quintanilla, R. A generalization of the Caginalp phase-field system based on the Cattaneo law. "Nonlinear analysis: theory, methods and applications", 2009, vol. 71, núm. 5-6, p. 2278-2290.
Títol: A generalization of the Caginalp phase-field system based on the Cattaneo law
Autor: Miranville, Alain; Quintanilla de Latorre, Ramón Veure Producció científica UPC
Data: 2009
Tipus de document: Article
Resum: We consider in this article a generalization of the Caginalp model for phase transitions based on the Maxwell Cattaneo law, instead of the classical Fourier law. In particular, we prove the existence and uniqueness of solutions. We finally study the spatial behavior of the solutions in a semi-infinite cylinder.
URI: http://hdl.handle.net/2117/6662
DOI: 10.1016/j.na.2009.01.061
Apareix a les col·leccions:GRAA - Grup de Recerca en Anàlisi Aplicada. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Tots els drets reservats. Aquesta obra està protegida pels drets de propietat intel·lectual i industrial corresponents. Sense perjudici de les exempcions legals existents, queda prohibida la seva reproducció, distribució, comunicació pública o transformació sense l'autorització del titular dels drets.

Per a qualsevol ús que se'n vulgui fer no previst a la llei, dirigiu-vos a: sepi.bupc@upc.edu

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius