DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/17030

Arxiu Descripció MidaFormat
397942Rev15oct12.pdfarticle principal664,1 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Delshams, A. [et al.]. Abundance of attracting, repelling and elliptic periodic orbits in two-dimensional reversible maps. "Nonlinearity", 01 Gener 2013, vol. 26, p. 1-33.
Títol: Abundance of attracting, repelling and elliptic periodic orbits in two-dimensional reversible maps
Autor: Delshams Valdés, Amadeu Veure Producció científica UPC; Gonchenko, S.V. Veure Producció científica UPC; Lázaro Ochoa, José Tomás Veure Producció científica UPC; Stenkin, Oleg
Data: 1-gen-2013
Tipus de document: Article
Resum: We study dynamics and bifurcations of two-dimensional reversible maps having non-transversal heteroclinic cycles containing symmetric saddle fixed points. We consider one-parameter families of reversible maps unfolding the initial heteroclinic tangency and prove the existence of infinitely many sequences (cascades) of bifurcations and birth of asymptotically stable, unstable and elliptic periodic orbits
ISSN: 0951-7715
URI: http://hdl.handle.net/2117/17030
DOI: doi:10.1088/0951-7715/26/1/1
Versió de l'editor: http://iopscience.iop.org/0951-7715/26/1/1/
Apareix a les col·leccions:Altres. Enviament des de DRAC
EGSA - Equacions Diferencials, Geometria, Sistemes Dinàmics i de Control, i Aplicacions. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius