DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Enginyeria electrònica i telecomunicacions >
ANTENNALAB - Grup d'Antenes i Sistemes Radio >
Articles de revista >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/1675

Arxiu Descripció MidaFormat
Romeu.pdf110,53 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Romeu Robert, J; Soler, J. Generalized Sierpinski fractal multiband antennas. IEEE Transactions on Antennas and Propagation, 2001, vol. 49, núm.8, pàg 1237-1239
Títol: Generalized Sierpinski fractal multiband antennas
Autor: Romeu Robert, Jordi Veure Producció científica UPC; Soler, Jordi
Editorial: IEEE-INST ELECTRICAL ELECTRONICS ENGINEERS INC
Data: 8-feb-2000
Tipus de document: Article
Resum: A new set of fractal multiband antennas called mod-p Sierpinski gaskets is presented. Mod-p Sierpinski fractal antennas derive from the Pascal triangle and present a log-periodic behavior, which is a consequence of their self-similarity properties. Mod-p Sierpinski fractal antennas constitute a generalization of the classical Sierpinski antenna
ISSN: 0018-926X
URI: http://hdl.handle.net/2117/1675
Apareix a les col·leccions:ANTENNALAB - Grup d'Antenes i Sistemes Radio. Articles de revista
Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions. Articles de revista
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Tots els drets reservats. Aquesta obra està protegida pels drets de propietat intel·lectual i industrial corresponents. Sense perjudici de les exempcions legals existents, queda prohibida la seva reproducció, distribució, comunicació pública o transformació sense l'autorització del titular dels drets.

Per a qualsevol ús que se'n vulgui fer no previst a la llei, dirigiu-vos a: sepi.bupc@upc.edu

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius