DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/16507

Arxiu Descripció MidaFormat
ventura.pdf556,84 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Šunic, Z.; Ventura, E. The conjugacy problem in automaton groups is not solvable. "Journal of algebra", 15 Agost 2012, vol. 364, p. 148-154.
Títol: The conjugacy problem in automaton groups is not solvable
Autor: Šunic, Z.; Ventura Capell, Enric Veure Producció científica UPC
Data: 15-ago-2012
Tipus de document: Article
Resum: (Free abelian)-by-free, self-similar groups generated by finite self-similar sets of tree automorphisms and having unsolvable conjugacy problem are constructed. Along the way, finitely generated, orbit undecidable, free subgroups of GLd(Z), for d⩾6, and Aut(Fd), for d⩾5, are constructed as well.
ISSN: 0021-8693
URI: http://hdl.handle.net/2117/16507
DOI: 10.1016/j.jalgebra.2012.04.014
Apareix a les col·leccions:Altres. Enviament des de DRAC
MD - Matemàtica Discreta. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Tots els drets reservats. Aquesta obra està protegida pels drets de propietat intel·lectual i industrial corresponents. Sense perjudici de les exempcions legals existents, queda prohibida la seva reproducció, distribució, comunicació pública o transformació sense l'autorització del titular dels drets.

Per a qualsevol ús que se'n vulgui fer no previst a la llei, dirigiu-vos a: sepi.bupc@upc.edu

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius