DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/16393

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
chp_10.1007_978-3-642-29124-1_15.pdf181,84 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Rodríguez, F. [et al.]. Iterated greedy algorithms for the maximal covering location problem. "Lecture notes in computer science", 2012, vol. 7245, p. 172-181.
Títol: Iterated greedy algorithms for the maximal covering location problem
Autor: Rodríguez, Francisco J.; Blum, Christian Veure Producció científica UPC; Lozano, Manuel; García Martínez, Carlos
Data: 2012
Tipus de document: Article
Resum: The problem of allocating a set of facilities in order to maximise the sum of the demands of the covered clients is known as the maximal covering location problem. In this work we tackle this problem by means of iterated greedy algorithms. These algorithms iteratively refine a solution by partial destruction and reconstruction, using a greedy constructive procedure. Iterated greedy algorithms have been applied successfully to solve a considerable number of problems. With the aim of providing additional results and insights along this line of research, this paper proposes two new iterated greedy algorithms that incorporate two innovative components: a population of solutions optimised in parallel by the iterated greedy algorithm, and an improvement procedure that explores a large neighbourhood by means of an exact solver. The benefits of the proposal in comparison to a recently proposed decomposition heuristic and a standalone exact solver are experimentally shown.
ISSN: 0302-9743
URI: http://hdl.handle.net/2117/16393
DOI: 10.1007/978-3-642-29124-1_15
Versió de l'editor: http://rd.springer.com/chapter/10.1007/978-3-642-29124-1_15
Apareix a les col·leccions:Altres. Enviament des de DRAC
ALBCOM - Algorismia, Bioinformàtica, Complexitat i Mètodes Formals. Articles de revista
Departament de Ciències de la Computació. Articles de revista
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Tots els drets reservats. Aquesta obra està protegida pels drets de propietat intel·lectual i industrial corresponents. Sense perjudici de les exempcions legals existents, queda prohibida la seva reproducció, distribució, comunicació pública o transformació sense l'autorització del titular dels drets.

Per a qualsevol ús que se'n vulgui fer no previst a la llei, dirigiu-vos a: sepi.bupc@upc.edu

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius