DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/16208

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
PurebargainigCarreras.pdf1,07 MBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Carreras, F.; Owen, G. Pure bargaining problems and the Shapley rule. "Homo oeconomicus", 2011, vol. 28, núm. 3, p. 379-404.
Títol: Pure bargaining problems and the Shapley rule
Autor: Carreras Escobar, Francisco Veure Producció científica UPC; Owen Salazar, Guillermo
Data: 2011
Tipus de document: Article
Resum: Pure bargaining problems with transferable utility are considered. By associating a quasi-additive cooperative game with each one of them, a Shapley rule for this class of problems is derived from the Shapley value for games. The analysis of this new rule includes axiomatic characterizations and a comparison with the proportional rule.
ISSN: 0943-0180
URI: http://hdl.handle.net/2117/16208
Apareix a les col·leccions:Altres. Enviament des de DRAC
GRTJ - Grup de Recerca en Teoria de Jocs. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Tots els drets reservats. Aquesta obra està protegida pels drets de propietat intel·lectual i industrial corresponents. Sense perjudici de les exempcions legals existents, queda prohibida la seva reproducció, distribució, comunicació pública o transformació sense l'autorització del titular dels drets.

Per a qualsevol ús que se'n vulgui fer no previst a la llei, dirigiu-vos a: sepi.bupc@upc.edu

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius