DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/16206

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
fulltext.pdfArticle principal335,24 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Amer, R.; Giménez, J.; Magaña, A. Accessibility measures to nodes of directed graphs using solutions for generalized cooperative games. "Mathematical methods of operations research", Febrer 2012, vol. 75, núm. 1, p. 105-134.
Títol: Accessibility measures to nodes of directed graphs using solutions for generalized cooperative games
Autor: Amer Ramon, Rafael Veure Producció científica UPC; Giménez Pradales, José Miguel Veure Producció científica UPC; Magaña Nieto, Antonio Veure Producció científica UPC
Data: feb-2012
Tipus de document: Article
Resum: The aim of this paper consists of constructing accessibility measures to the nodes of directed graphs using methods of Game Theory. Since digraphs without a predefined game are considered, the main part of the paper is devoted to establish conditions on cooperative games so that they can be used to measure accessibility. Games that satisfy desirable properties are called test games. Each ranking on the nodes is then obtained according to a pair formed by a test game and a solution defined on cooperative games whose utilities are given on ordered coalitions. The solutions proposed here are extensions of the wide family of semivalues to games in generalized characteristic function form.
ISSN: 1432-2994
URI: http://hdl.handle.net/2117/16206
DOI: 10.1007/s00186-011-0378-x
Versió de l'editor: http://www.springerlink.com/content/d030152l392g363r/
Apareix a les col·leccions:Altres. Enviament des de DRAC
GRTJ - Grup de Recerca en Teoria de Jocs. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Tots els drets reservats. Aquesta obra està protegida pels drets de propietat intel·lectual i industrial corresponents. Sense perjudici de les exempcions legals existents, queda prohibida la seva reproducció, distribució, comunicació pública o transformació sense l'autorització del titular dels drets.

Per a qualsevol ús que se'n vulgui fer no previst a la llei, dirigiu-vos a: sepi.bupc@upc.edu

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius