DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/14810

Arxiu Descripció MidaFormat
HigherNewton.pdfArticle483,24 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Guardia, J.; Montes, J.; Nart, E. Newton polygons of higher order in algebraic number theory. "Transactions of the American Mathematical Society", 10 Gener 2012, vol. 364, núm. 1, p. 361-416.
Títol: Newton polygons of higher order in algebraic number theory
Autor: Guàrdia Rubies, Jordi Veure Producció científica UPC; Montes Peral, Jesús; Nart, Enric
Data: 10-gen-2012
Tipus de document: Article
Resum: We develop a theory of arithmetic Newton polygons of higher order, that provides the factorization of a separable polynomial over a p-adic eld, together with relevant arithmetic information about the elds generated by the irreducible factors. This carries out a program suggested by . Ore. As an application, we obtain fast algorithms to compute discriminants, prime ideal decomposition and integral bases of number elds.
ISSN: 0002-9947
URI: http://hdl.handle.net/2117/14810
DOI: 10.1090/S0002-9947-2011-05442-5
Apareix a les col·leccions:Altres. Enviament des de DRAC
TN - Teoria de Nombres. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius