DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/13984

Arxiu Descripció MidaFormat
http___scitation.aip.org_getpdf_servlet_GetPDFServlet_filetype=pdf&id=JMAPAQ000052000002022901000001&idtype=cvips&doi=10.1063_1.pdf896,2 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Marrero, J. [et al.]. On a kind of Noether symmetries and conservation laws in k-cosymplectic field theory. "Journal of mathematical physics", Febrer 2011, vol. 52, núm. 2, p. 1-20.
Títol: On a kind of Noether symmetries and conservation laws in k-cosymplectic field theory
Autor: Marrero González, Juan Carlos Veure Producció científica UPC; Román Roy, Narciso Veure Producció científica UPC; Salgado, Modesto; Vilariño, Silvia
Data: feb-2011
Tipus de document: Article
Resum: This paper is devoted to studying symmetries of certain kinds of k-cosymplectic Hamiltonian systems in first-order classical field theories. Thus, we introduce a particular class of symmetries and study the problem of associating conservation laws to them by means of a suitable generalization of Noether’s theorem.
ISSN: 0022-2488
URI: http://hdl.handle.net/2117/13984
DOI: 10.1063/1.3545969
Versió de l'editor: http://jmp.aip.org/resource/1/jmapaq/v52/i2/p022901_s1
Apareix a les col·leccions:Altres. Enviament des de DRAC
DGDSA - Geometria Diferencial, Sistemes Dinàmics i Aplicacions. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius