DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/13125

Ítem no disponible en accés obert per acord de confidencialitat

Arxiu Descripció MidaFormat
MaxDegree.pdf224,03 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Drmota, M.; Gimenez, O.; Noy, M. The Maximum degree of series-parallel graphs. "Combinatorics probability and computing", Juliol 2011, vol. 20, núm. 4, p. 529-570.
Títol: The Maximum degree of series-parallel graphs
Autor: Drmota, Michael; Giménez Llach, Omer Veure Producció científica UPC; Noy Serrano, Marcos Veure Producció científica UPC
Data: jul-2011
Tipus de document: Article
Resum: We prove that the maximum degree Δn of a random series-parallel graph with n vertices satisfies Δn/ log n → c in probability, and EΔn ∼ c log n for a computable constant c > 0. The same kind of result holds for 2-connected series-parallel graphs, for outerplanar graphs, and for 2-connected outerplanar graphs.
ISSN: 0963-5483
URI: http://hdl.handle.net/2117/13125
DOI: 10.1017/S0963548311000198
Versió de l'editor: http://www.dmg.tuwien.ac.at/drmota/MaxDegree.pdf
Apareix a les col·leccions:Altres. Enviament des de DRAC
MD - Matemàtica Discreta. Articles de revista
ALBCOM - Algorismia, Bioinformàtica, Complexitat i Mètodes Formals. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius