DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/12251

Arxiu Descripció MidaFormat
fields_definition_torsion_points.pdf156,74 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Dieulefait, L.V.; Gonzalez, E.; Jimenez, J. On fields of definition of torsion points of elliptic curves with complex multiplication. "Proceedings of the American Mathematical Society", Juny 2011, vol. 139, núm. 6, p. 1961-1969.
Títol: On fields of definition of torsion points of elliptic curves with complex multiplication
Autor: Dieulefait, Luis Victor; Gonzalez Jimenez, Enrique; Jiménez Urroz, Jorge Veure Producció científica UPC
Data: jun-2011
Tipus de document: Article
Resum: For any elliptic curve E defined over the rationals with complex multiplication (CM) and for every prime p, we describe the image of the mod p Galois representation attached to E. We deduce information about the field of definition of torsion points of these curves; in particular, we classify all cases where there are torsion points over Galois number fields not containing the field of definition of the CM.
ISSN: 0002-9939
URI: http://hdl.handle.net/2117/12251
DOI: 10.1090/S0002-9939-2010-10621-4
Versió de l'editor: http://www.uam.es/personal_pdi/ciencias/engonz/research/papers/CMtorsion.pdf
Apareix a les col·leccions:MAK - Matemàtica Aplicada a la Criptografia. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius