DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/12035

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
ProportionalcoalitionalShapley.pdfArticle principal336,86 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Alonso Meijide, J.M.; Carreras, F. The proportional coalitional Shapley value. "Expert systems with applications", Juny 2011, vol. 38, núm. 6, p. 6967-6979.
Títol: The proportional coalitional Shapley value
Autor: Alonso Meijide, José María; Carreras Escobar, Francisco Veure Producció científica UPC
Data: jun-2011
Tipus de document: Article
Resum: We propose a modification of the Shapley value for monotonic games with a coalition structure. The resulting coalitional value is a twofold extension of the Shapley value in the following sense: (1) the amount obtained by any union coincides with the Shapley value of the union in the quotient game; and (2) the players of the union share this amount proportionally to their Shapley value in the original game (i.e., without unions). We provide axiomatic characterizations of this value close to those existing in the literature for the Owen value and include applications to coalition formation in bankruptcy and voting problems.
ISSN: 0957-4174
URI: http://hdl.handle.net/2117/12035
DOI: 10.1016/j.eswa.2010.12.018
Versió de l'editor: http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6V03-51PRY5V-5&_user=1517299&_coverDate=06%2F30%2F2011&_rdoc=66&_fmt=high&_orig=browse&_origin=browse&_zone=rslt_list_item&_srch=doc-info%28%23toc%235635%232011%23999619993%232905747%23FLA%23display%23Volume%29&_cdi=5635&_sort=d&_docanchor=&_ct=169&_acct=C000053450&_version=1&_urlVersion=0&_userid=1517299&md5=db01348d36f67c1b62d01772f6281a07&searchtype=a
Apareix a les col·leccions:Altres. Enviament des de DRAC
GRTJ - Grup de Recerca en Teoria de Jocs. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Tots els drets reservats. Aquesta obra està protegida pels drets de propietat intel·lectual i industrial corresponents. Sense perjudici de les exempcions legals existents, queda prohibida la seva reproducció, distribució, comunicació pública o transformació sense l'autorització del titular dels drets.

Per a qualsevol ús que se'n vulgui fer no previst a la llei, dirigiu-vos a: sepi.bupc@upc.edu

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius