DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/11986

Arxiu Descripció MidaFormat
00000121_00000045.pdf567,45 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Fernández, J. Invariants, una aproximació a la filogenètica des de l'àlgebra. "Butlletí de la Societat Catalana de Matemàtiques", 2010, vol. 25, núm. 2, p. 145-169.
Títol: Invariants, una aproximació a la filogenètica des de l'àlgebra
Autor: Fernández Sánchez, Jesús Veure Producció científica UPC
Data: 2010
Tipus de document: Article
Resum: En els darrers anys, una nova aproximació a la reconstrucció filogenètica basada en tècniques provinents de l’àlgebra s’ha estat consolidant. Fixat un model evolutiu per a un conjunt donat d’espècies, els invariants són relacions algebraiques satisfetes per les distribucions teòriques de nucleòtids d’aquestes espècies. En aquest article s’exposa com es poden fer servir els invariants per implementar algoritmes de reconstrucció filogenètica i s’explica com l’eficiència d’aquests algoritmes es veu beneficiada per resultats teòrics provinents de la geometria algebraica i la representació de grups.
ISSN: 0214-316X
URI: http://hdl.handle.net/2117/11986
DOI: 10.2436/20.2002.01.30
Versió de l'editor: http://publicacions.iec.cat/repository/pdf/00000121%5C00000045.pdf
Apareix a les col·leccions:Altres. Enviament des de DRAC
EGSA - Equacions Diferencials, Geometria, Sistemes Dinàmics i de Control, i Aplicacions. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius