DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/11875

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
maximum_cycles_outerplanar.pdf177,66 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: de Mier, A.; Noy, M. On the maximum number of cycles in outerplanar and series-parallel graph. "Electronic notes in discrete mathematics", 2009, vol. 34, p. 489-493.
Títol: On the maximum number of cycles in outerplanar and series-parallel graph
Autor: Mier Vinué, Anna de Veure Producció científica UPC; Noy Serrano, Marcos Veure Producció científica UPC
Data: 2009
Tipus de document: Article
Resum: Let c(n) be the maximum number of cycles in an outerplanar graph with n vertices. We show that lim $c(n)^{1/n}$ exists and equals β = 1.502837 . . ., where β is a constant related to the recurrence $x_n+1$=1+$x^2_n$, $x_0$=1. The same result holds for the larger class of series–parallel graphs.
ISSN: 1571-0653
URI: http://hdl.handle.net/2117/11875
DOI: 10.1016/j.endm.2009.07.081
Apareix a les col·leccions:MD - Matemàtica Discreta. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Tots els drets reservats. Aquesta obra està protegida pels drets de propietat intel·lectual i industrial corresponents. Sense perjudici de les exempcions legals existents, queda prohibida la seva reproducció, distribució, comunicació pública o transformació sense l'autorització del titular dels drets.

Per a qualsevol ús que se'n vulgui fer no previst a la llei, dirigiu-vos a: sepi.bupc@upc.edu

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius