DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/11730

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
IJBC_SaNe10.pdf12,08 MBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Sánchez, J.; Net, M. On the multiple shooting continuation of periodic orbits by Newton-Krylov methods. "International journal of bifurcation and chaos", 2010, vol. 20, núm. 1, p. 43-61.
Títol: On the multiple shooting continuation of periodic orbits by Newton-Krylov methods
Autor: Sánchez Umbría, Juan Veure Producció científica UPC; Net Marcé, Marta Veure Producció científica UPC
Data: 2010
Tipus de document: Article
Resum: The application of the multiple shooting method to the continuation of periodic orbits in large-scale dissipative systems is analyzed. A preconditioner for the linear systems which appear in the application of Newton’s method is presented. It is based on the knowledge of invariant subspaces of the Jacobians at nearby solutions. The possibility of speeding up the process by using parallelism is studied for the thermal convection of a binary mixture of fluids in a rectangular domain, with positive results.
ISSN: 0218-1274
URI: http://hdl.handle.net/2117/11730
DOI: 10.1142/S0218127410025399
Versió de l'editor: http://www.worldscinet.com/ijbc/20/2001/S0218127410025399.html
Apareix a les col·leccions:DF - Dinàmica No Lineal de Fluids. Articles de revista
Departament de Física Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius