DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/11654

Arxiu Descripció MidaFormat
on_sums_dilates.pdf95,04 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Javier, C.; O. Hamidoune, Y.; Serra, O. On sums of dilates. "Combinatorics probability and computing", 05 Octubre 2009, vol. 18, núm. 6, p. 871-880.
Títol: On sums of dilates
Autor: Javier, Cilleruelo; Hamidoune, Yahya ould; Serra Albó, Oriol Veure Producció científica UPC
Data: 5-oct-2009
Tipus de document: Article
Resum: For k prime and A a finite set of integers with |A| ≥ $3(k-1)^2$ (k-1)! we prove that |A+k·A| ≥ (k+1)|A| − ⌈k(k+2)/4⌉ where k·A = {ka:a∈A}. We also describe the sets for which equality holds.
ISSN: 0963-5483
URI: http://hdl.handle.net/2117/11654
DOI: 10.1017/S0963548309990307
Versió de l'editor: http://journals.cambridge.org/action/displayJournal?jid=CPC
Apareix a les col·leccions:COMBGRAF - Combinatòria, Teoria de Grafs i Aplicacions. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius