DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/11566

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
calculation.pdf380,9 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Haro, J. Calculation of the renormalized two-point function by adiabatic regularization. "Theoretical and mathematical physics", Novembre 2010, vol. 165, núm. 2, p. 1490-1499.
Títol: Calculation of the renormalized two-point function by adiabatic regularization
Autor: Haro Cases, Jaume Veure Producció científica UPC
Data: nov-2010
Tipus de document: Article
Resum: We calculate a renormalized two-point function using the adiabatic regularization method. We study the conformally and minimally coupled cases for massless and massive scalar fields in full detail. We reproduce previous results in a rigorous mathematical form and clarify some empirical approximations and bounds. We consider some applications to inflationary models.
Descripció: two-point function, adiabatic regularization, de Sitter phase
ISSN: 0040-5779
URI: http://hdl.handle.net/2117/11566
DOI: 10.1007/s11232-010-0123-2
Versió de l'editor: www.springerlink.com/index/7J03432K8L734735.pdf
Apareix a les col·leccions:EGSA - Equacions Diferencials, Geometria, Sistemes Dinàmics i de Control, i Aplicacions. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius