DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/11542

Arxiu Descripció MidaFormat
0801.0104v2.pdfArticle Dieulefait-Taixés156,28 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Dieulefait, L.V.; Taixés, X. Congruences between modular forms and lowering the level mod l^n. "Journal de théorie des nombres de Bordeaux", 2009, vol. 21, núm. 1, p. 109-118.
Títol: Congruences between modular forms and lowering the level mod l^n
Autor: Dieulefait, Luis Victor; Taixes Ventosa, Xavier Veure Producció científica UPC
Data: 2009
Tipus de document: Article
Resum: In this article we study the behavior of inertia groups for modular Galois mod ℓn representations and in some cases we give a generalization of Ribet’s lowering the level result.
ISSN: 1246-7405
URI: http://hdl.handle.net/2117/11542
Apareix a les col·leccions:Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius