DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/11103

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
geodetic.pdf461.65 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Cáceres, J. [et al.]. On the geodetic and the hull numbers in strong product graphs. "Computers & mathematics with applications", Desembre 2010, vol. 60, núm. 11, p. 3020-3031.
Títol: On the geodetic and the hull numbers in strong product graphs
Autor: Cáceres, Jose; Hernando Martín, María del Carmen Veure Producció científica UPC; Mora Giné, Mercè Veure Producció científica UPC; Pelayo Melero, Ignacio Manuel Veure Producció científica UPC; Puertas González, María Luz
Data: des-2010
Tipus de document: Article
Resum: A set S of vertices of a connected graph G is convex, if for any pair of vertices u,vS, every shortest path joining u and v is contained in S. The convex hull CH(S) of a set of vertices S is defined as the smallest convex set in G containing S. The set S is geodetic, if every vertex of G lies on some shortest path joining two vertices in S, and it is said to be a hull set if its convex hull is V(G). The geodetic and the hull numbers of G are the minimum cardinality of a geodetic and a minimum hull set, respectively. In this work, we investigate the behavior of both geodetic and hull sets with respect to the strong product operation for graphs. We also establish some bounds for the geodetic number and the hull number and obtain the exact value of these parameters for a number of strong product graphs.
ISSN: 0898-1221
URI: http://hdl.handle.net/2117/11103
DOI: doi:10.1016/j.camwa.2010.10.001
Versió de l'editor: http://www.elsevier.com/wps/find/journaldescription.cws_home/301/description#description
Apareix a les col·leccions:COMBGRAF - Combinatòria, Teoria de Grafs i Aplicacions. Articles de revista
DCCG - Grup de recerca en geometria computacional, combinatoria i discreta. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius