DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/11081

Arxiu Descripció MidaFormat
OUTPUT.pdf116,72 kBAdobe PDFThumbnail
Veure/Obrir

Citació: Compta, A.; Ferrer, J.; Peña, M. Output regulation problem for differentiable families of linear systems. "AIP Conference proceedings", 2009, vol. 1168, p. 49-52.
Títol: Output regulation problem for differentiable families of linear systems
Autor: Compta Creus, Albert Veure Producció científica UPC; Ferrer Llop, Josep Veure Producció científica UPC; Peña Carrera, Marta Veure Producció científica UPC
Data: 2009
Tipus de document: Article
Resum: Given a family of linear systems depending on a parameter varying in a differentiable manifold, we obtain sufficient conditions for the existence of a (global or local) differentiable family of controllers solving the output regulation problem for the given family. Moreover, we construct it when these conditions hold.
ISSN: 0094-243X
URI: http://hdl.handle.net/2117/11081
DOI: 10.1063/1.3241507
Versió de l'editor: http://library.epfl.ch/en/periodicals/?recId=12865337
Apareix a les col·leccions:EGSA - Equacions Diferencials, Geometria, Sistemes Dinàmics i de Control, i Aplicacions. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius