DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/11070

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
MaxTilesWeb.pdf975,8 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Andujar, C. [et al.]. Computing maximal tiles and application to impostor-based simplification. "Computer graphics forum", Agost 2004, vol. 23, núm. 3, p. 401-410.
Títol: Computing maximal tiles and application to impostor-based simplification
Autor: Andújar Gran, Carlos Antonio Veure Producció científica UPC; Brunet Crosa, Pere Veure Producció científica UPC; Chica Calaf, Antonio Veure Producció científica UPC; Navazo Álvaro, Isabel Veure Producció científica UPC; Rossignac, Jarek; Vinacua Pla, Álvaro Veure Producció científica UPC
Editorial: North Holland
Data: ago-2004
Tipus de document: Article
Resum: The computation of the largest planar region approximating a 3D object is an important problem with wide applications in modeling and rendering. Given a voxelization of the 3D object, we propose an efficient algorithm to solve a discrete version of this problem. The input of the algorithm is the set of grid edges connecting the interior and the exterior of the object (called sticks). Using a voting-based approach, we compute the plane that slices the largest number of sticks and is orientation-compatible with these sticks. The robustness and efficiency of our approach rests on the use of two different parameterizations of the planes with suitable properties. The first of these is exact and is used to retrieve precomputed local solutions of the problem. The second one is discrete and is used in a hierarchical voting scheme to compute the global maximum. This problem has diverse applications that range from finding object signatures to generating simplified models. Here we demonstrate the merits of the algorithm for efficiently computing an optimized set of textured impostors for a given polygonal model.
ISSN: 0167-7055
URI: http://hdl.handle.net/2117/11070
DOI: 10.1111/j.1467-8659.2004.00771.x
Apareix a les col·leccions:MOVING - Grup de Recerca en Modelatge, Interacció i Visualització en Realitat Virtual. Articles de revista
Departament de Llenguatges i Sistemes Informàtics. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Tots els drets reservats. Aquesta obra està protegida pels drets de propietat intel·lectual i industrial corresponents. Sense perjudici de les exempcions legals existents, queda prohibida la seva reproducció, distribució, comunicació pública o transformació sense l'autorització del titular dels drets.

Per a qualsevol ús que se'n vulgui fer no previst a la llei, dirigiu-vos a: sepi.bupc@upc.edu

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius