DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/10516

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
Decayofsolutions.pdfArticle principal232,74 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Fernández-Sare, H.; Muñoz , J.; Quintanilla, R. Decay of solutions in nonsimple thermoelastic bars. "International journal of engineering science", 01 Novembre 2010, vol. 48, núm. 11, p. 1233-1241.
Títol: Decay of solutions in nonsimple thermoelastic bars
Autor: Fernández-Sare, Hugo; Muñoz Rivera, Jaime E.; Quintanilla de Latorre, Ramón Veure Producció científica UPC
Data: 1-nov-2010
Tipus de document: Article
Resum: In this paper we investigate the asymptotic behavior of the semigroup associated to the solutions of the initial boundary value problem for a one-dimensional nonsimple thermoelastic solids. We show that the semigroup is exponentially stable but is not analytic. Moreover we show the impossibility of time localization of the solutions.
ISSN: 0020-7225
URI: http://hdl.handle.net/2117/10516
DOI: doi:10.1016/j.ijengsci.2010.04.014
Apareix a les col·leccions:GRAA - Grup de Recerca en Anàlisi Aplicada. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Tots els drets reservats. Aquesta obra està protegida pels drets de propietat intel·lectual i industrial corresponents. Sense perjudici de les exempcions legals existents, queda prohibida la seva reproducció, distribució, comunicació pública o transformació sense l'autorització del titular dels drets.

Per a qualsevol ús que se'n vulgui fer no previst a la llei, dirigiu-vos a: sepi.bupc@upc.edu

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius