DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/10238

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
kernels-partial-line.pdf274,07 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Balbuena, C.; Guevara, M. Kernels and partial line digraphs. "Applied mathematics letters", Octubre 2010, vol. 23, núm. 10, p. 1218-1220.
Títol: Kernels and partial line digraphs
Autor: Balbuena Martínez, Maria Camino Teófila Veure Producció científica UPC; Guevara, Mucuy-kak
Editorial: Elsevier
Data: oct-2010
Tipus de document: Article
Resum: Let D = (V,A) be a digraph with minimum in-degree at least 1 and girth at least l+1, where l ≥ 1. In this work, the following result is proved: a digraph D has a (k,l)-kernel if and only if its partial line digraph LD does, where 1 ≤ l < k. As a consequence, the h-iterated line digraph $L^h$(D) is shown to have a kernel if and only if D has a kernel.
ISSN: 0893-9659
URI: http://hdl.handle.net/2117/10238
DOI: 10.1016/j.aml.2010.06.001
Apareix a les col·leccions:COMBGRAF - Combinatòria, Teoria de Grafs i Aplicacions. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Tots els drets reservats. Aquesta obra està protegida pels drets de propietat intel·lectual i industrial corresponents. Sense perjudici de les exempcions legals existents, queda prohibida la seva reproducció, distribució, comunicació pública o transformació sense l'autorització del titular dels drets.

Per a qualsevol ús que se'n vulgui fer no previst a la llei, dirigiu-vos a: sepi.bupc@upc.edu

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius