DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/10142

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
connectivitysemiregularcages.pdf186,32 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Balbuena, C.; González, D.; Marcote, F. On the connectivity of semiregular cages. "Networks", Agost 2010, vol. 56, núm. 1, p. 81-88.
Títol: On the connectivity of semiregular cages
Autor: Balbuena Martínez, Maria Camino Teófila Veure Producció científica UPC; González Moreno, Diego Antonio Veure Producció científica UPC; Marcote Ordax, Francisco Javier Veure Producció científica UPC
Data: ago-2010
Tipus de document: Article
Resum: An ({r,r+1};g)-cage is a graph with degree set {r,r+1}, girth g, and with the smallest possible order; every such graph is called a semiregular cage. In this article, semiregular cages are shown to be maximally edge-connected and 2-connected. As a consequence, ({3,4};g)-cages are proved to be maximally connected.
ISSN: 0028-3045
URI: http://hdl.handle.net/2117/10142
DOI: 10.1002/net.20349
Versió de l'editor: http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/net.20349/pdf
Apareix a les col·leccions:COMBGRAF - Combinatòria, Teoria de Grafs i Aplicacions. Articles de revista
Departaments de Matemàtica Aplicada. Articles de revista
Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius