DSpace DSpace UPC
 Català   Castellano   English  

E-prints UPC >
Altres >
Enviament des de DRAC >

Empreu aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem: http://hdl.handle.net/2117/10109

Ítem no disponible en accés obert per política de l'editorial

Arxiu Descripció MidaFormat
miranda_dif_geo_app.pdf107,07 kBAdobe PDF Accés restringit

Citació: Curras-Bosch, C.; Miranda, E. Symplectic linearization of singular Lagrangian foliations in M4. "Differential geometry and its applications", Març 2003, vol. 18, núm. 2, p. 195-205.
Títol: Symplectic linearization of singular Lagrangian foliations in M4
Autor: Curras-Bosch, Carles; Miranda Galcerán, Eva Veure Producció científica UPC
Data: mar-2003
Tipus de document: Article
Resum: We prove that the singular Lagrangian foliation of a 2-degree of freedom integrable Hamiltonian system, is symplectically equivalent to the linearized foliation in a neighbourhood of a non-degenerate singular orbit.
ISSN: 0926-2245
URI: http://hdl.handle.net/2117/10109
Apareix a les col·leccions:Altres. Enviament des de DRAC
Comparteix:


Stats Mostra les estadístiques d'aquest ítem

SFX Query

Aquest ítem (excepte textos i imatges no creats per l'autor) està subjecte a una llicència de Creative Commons Llicència Creative Commons
Creative Commons

 

Valid XHTML 1.0! Programari DSpace Copyright © 2002-2004 MIT and Hewlett-Packard Comentaris
Universitat Politècnica de Catalunya. Servei de Biblioteques, Publicacions i Arxius